• 31 marca, 2021
  • No Comment
  • 919

Boris Johnson mówi Brytyjczykom, że łagodzenie lockdownu będzie kontynuowane zgodnie z harmonogramem i ślubowaniami

Boris Johnson mówi Brytyjczykom, że łagodzenie lockdownu będzie kontynuowane zgodnie z harmonogramem i ślubowaniami

W poniedziałek w Anglii zniesione zostały niemal wszystkie prawnie obowiązujące restrykcje covidowe, choć brytyjski rząd nadal zaleca, by wobec rosnącej liczby zakażeń wariantem delta nadal zachowywać ostrożność i nie korzystać zbyt zachłannie z odzyskanej wolności.

Brytyjski premier Boris Johnson podkreślił, że mimo rozprzestrzeniającego się wariantu delta, lato jest najlepszym czasem na znoszenie restrykcji i wracanie do normalnego życia. „Jeśli nie zrobimy tego teraz, będziemy otwierać się w miesiącach jesiennych i zimowych, kiedy wirus ma przewagę w postaci zimnej pogody. Stracimy cenną zaporę ogniową, którą dostajemy wraz z wakacjami szkolnymi. Jeśli nie zrobimy tego teraz, musimy zadać sobie pytanie, kiedy w ogóle to zrobimy? To jest właściwy moment” – mówił brytyjski premier w opublikowanym w niedzielę krótko przed północą nagraniu wideo.

Muszę wam wyjaśnić, jak narodziła się cała ta błędna idea potępiająca przyjemność i chwaląca ból, i przedstawię wam pełny opis systemu i wyjaśnię rzeczywiste nauki, przedstawię wam pełny opis wielkiego odkrywcy prawdy.

Jhon wick
Jhon wick
  • Założyciel Seative Digital

„Ale musimy to zrobić ostrożnie. Musimy pamiętać, że ten wirus niestety wciąż jest. Liczba zachorowań rośnie i widzimy skrajną zaraźliwość wariantu delta. Ale mamy tę ogromną pociechę i satysfakcję, że nie ma żadnych wątpliwości, iż program szczepień, masowy program szczepień, bardzo poważnie osłabił związek między infekcją a hospitalizacją, a także między infekcją a poważną chorobą i śmiercią” – przekonywał Johnson, apelując o to, by wszystkie osoby, które jeszcze się nie zaszczepiły, zrobiły to.

W niedzielę poinformowano o ponad 48 tys. wykrytych zakażeń w ciągu minionej doby i 25 zgonach z powodu COVID-19. W obu przypadkach stanowi to spadek w stosunku do danych z soboty, ale prawdopodobnie wynika on z tego, że dane dotyczące weekendów zazwyczaj są niższe. Przedstawiony w sobotę bilans zakażeń – prawie 54,7 tys. – był najwyższym od początku trzeciej fali epidemii. Ale wcześniej w niedzielę rząd ogłosił też, że zrealizowany został – na dzień przed terminem – cel w postaci zaoferowania przynajmniej pierwszej dawki szczepionki wszystkim dorosłym mieszkańcom kraju.

W mocy pozostają także niektóre ograniczenia w podróżach zagranicznych. Utrzymany będzie – zapewne jeszcze przez długi czas – tzw. system świateł drogowych, czyli oznaczenie krajów na zielono, żółto i czerwono w zależności od panującego w nich ryzyka epidemicznego. Ale od poniedziałku osoby, które zostały w pełni zaszczepione w Wielkiej Brytanii, nie muszą już odbywać 10-dniowej kwarantanny po przyjeździe. Nadal muszą jednak wykonać test na obecność koronawirusa przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii i jeden już po przyjeździe.

Powiązane posty

Winston Churchill i Union Jack powinni sprawić, że poczujemy się ciepło i lepko w środku

Winston Churchill i Union Jack powinni sprawić, że poczujemy…

Entilators will be taken from certain New York hospitals and redistributed to the worst-hit parts of the state under an order…
Nauczyciel zawieszony za pokazanie kreskówki proroka Mahometa. „Broni wolności słowa”.

Nauczyciel zawieszony za pokazanie kreskówki proroka Mahometa. „Broni wolności…

Entilators will be taken from certain New York hospitals and redistributed to the worst-hit parts of the state under an order…
Celem jest dzielenie się strategiami i spostrzeżeniami na rzecz promowania zrównoważonej przyszłości poprzez marketing.

Celem jest dzielenie się strategiami i spostrzeżeniami na rzecz…

Firmy są elementami złożonego globalnego systemu, do którego muszą się dostosować i który  jednocześnie mogą kształtować. Zmieniające się otoczenie przynosi wszystkim…

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.